Правильно підібране спорядження - запорука гарного самопочуття і безпеки на природі. Для комфортного відпочинку на риболовлі потрібна намет. Цей товар користується попитом у рибалок і мисливців. Щоб купити намет, потрібно розуміти основні критерії вибору. Мені часто доводиться спати в лісі, і про те, як вибрати модель, яка підходить саме вам, я розповім докладно.

Тип туризму

Вибір намети з урахуванням типу туризму - необхідне завдання. Я вважаю, що ігнорувати даний пункт не можна.

  1. Відпочинок в кемпінгу або тривала поїздка на автомобілі передбачає установку комфортної і місткою намети на кілька днів.
  2. Аматорські походи і туризм без професійної підготовки вимагає наявності автоматичної намети, яка швидко збирається і розбирається - міняти місце ночівлі належить часто
  3. Екстремальні подорожі зі сходженням на засніжені вершини вимагають серйозної підготовки. Продумані аксесуари допоможуть забезпечити безпеку і комфорт. Таким туристам я рекомендую купити зимову палатку екстра класу.



важливі нюанси
З власного досвіду хочу зауважити, що розмір і вага намету не грає ролі, якщо ви відправляєтеся рибалити на машині. Місткість вказується в цифровому позначенні. Наприклад, в моделі Norfin Perch 3 вільно розмістяться три людини. Для одного мандрівника можна купити зимову палатку куб двійку. За вагою вона мало відрізняється від одиночної, але більше за обсягом.

Надійність і захисні властивості виробів актуальні для професійних туристів. Рівень комфорту оцінять покупці, які планують ночувати в кемпінгу.


Головні аспекти
Існують важливі параметри, які необхідно враховувати при покупці.

  1. Вага слід оцінити, якщо ви відправляєтеся в похід пішки. Норма ваги розраховується з середнього показника на одну людину. Для 2-х місцевої або 3-х місцевої намети це 1,4 кг, для 4-х місцевій - 1,2 кг і менше. Якщо сумніваєтеся у виборі, задайте собі питання, чи готові ви нести на плечах вантаж на 0,5 кг більше заради зайвих пари сантиметрів простору? Також потрібно враховувати вагу додаткового спорядження - чохлів, кілочків, Ремнабор і т.д. Зниження ваги намети веде до зниження терміну служби і надійності.
  2. Говорячи про тип конструкції, хочу сказати: найважливіше це наявність дна. Зимове спорядження повинне мати "спідницю" - запас тканини по всьому периметру, що захищає від промокання на снігу. Звертайте на це увагу, коли вирішите купити туристичну палатку в Україні.
  3. Форма намети залежить від типу поверхні, на яку вона буде встановлюватися. Напівбочки часто мають тамбур, в якому зручно готувати їжу і зберігати речі. Каркас таких наметів потребує надійного закріплення - на пухкому піску і мерзлої землі встановити його складно. Півсфера добре тримає форму і не потребує спеціального закріпленні. Вила каркас ще називають саморазборним, через погану вітростійкості він вимагає кріплення. Новинка зимового спорядження - місткі намети кубічної форми. Намети куби є в асортименті у офіційного представника фірми Norfin.
  4. Вологостійкість намети вимірюється показником - максимальною висотою водяного стовпа. Стінки вироби в середньоціновому класі повинні мати значення 2000-4000 мм, а дно - щонайменше 4000.
  5. Матеріал верху і каркаса у туристичних наметів буває різним. Зараз виробники застосовують міцні синтетичні тканини - нейлон, капрон, лавсан, поліестер і ін. Для виготовлення основи використовується пластик і метал.




При покупці намети для зимової риболовлі зверніться до консультантів для уточнень всіх деталей. А якщо ви не знаєте, що вибрати, подивіться відеоогляд на одну з моделей:



Грамотно обрана намет - гарантія здоров'я і безпеки в будь-якому поході.