Про те, що існують вейдерси (Забродні комбінезони), я знав давно. Придбати цей предмет екіпіровки рибалки мені вдалося минулої осені. Непромокальні заброднікі - популярний предмет рибальського одягу в норфін. Я розповім про історію походження непромокальних комбінезонів і поділюся порадами по їх вибору.


Навіщо потрібен забродний комбінезон

Вейдерси вибирають любителі ловити нахлистом. Їх можна зустріти на спінінгістами і мисливців. Непромокальні комбез підвищують комфорт на риболовлі, допомагають долати болотисті ділянки і довгий час перебувати у воді. Рибна ловля з катера - ще один вид відпочинку, при якому необхідні якісні вейдерси. Вони виручать, якщо пройти до берега складно і без заходу в річку не обійтися. Правильне носіння вейдерсов, особливо в холодну пору року - запорука здоров'я. Я завжди одягаю зверху теплу куртку, а під низ - вовняне термобілизна або флісовий костюм. Просто виберіть відповідний в каталозі костюмів норфін. Дуже важливо пам'ятати, що Забродні комбінезони не мають термослоя і не гріють, їх завдання - захистити від намокання, з якої вони справляються на "відмінно".


Історія вейдерсов

Не всім відомо, що Забродні комбінезони не завжди були частиною цивільного одягу. Раніше вони використовувалися в армії і сфері хімзахисту. Коли гідності цього одягу оцінили, її почали застосовувати не тільки в професійних сферах, що вимагають спеціальної екіпіровки. Багато чоловічі екстремальні види хобі стають комфортніше, якщо використовувати правильний одяг. Купивши костюм норфін з непромокаючої матеріалу, ви забезпечите собі герметичність і захист від намокання.

Особливості виготовлення вейдерсов

 

 1. Тканина, з якої шиють Забродні рибальські костюми норфін, буває різною. Про неї варто розповісти докладніше.
 2. ПВХ, або полівінілхлорид - міцна і водонепроникна синтетика. Вона не пропускає повітря і не утримує тепло, але в вейдерси з неї зручно. Вони чудово підійдуть для нетривалого перебування у воді. Ще один плюс - невисока ціна, це бюджетний варіант, який підходить багатьом рибалкам.
 3. Неопрен - тонка гума високої якості з каучуку. Моделі з цього матеріалу є в магазині одягу Norfin. Досвідчені рибалки поділилися Лайфхак - Заброди з неопрена потрібно надягати перед тим, як заходити в воду, а потім відразу знімати. Ходити довго без потреби в них не рекомендується, вони не дихають, і в них можна швидко замерзнути.
 4. Одними з кращих визнаються вейдерси з мембрани. Вони не пропускають молекули води, але при цьому в них тепло і сухо.


Корисні поради
Якщо ви хочете побачити реальні відгуки про костюмах Norfin, подивіться відео огляд:

 • Щоб покупка забродних комбінезона виявилася вигідною, скористайтеся рекомендаціями:
 • беріть дихаючі моделі, їх ціна окупиться рівнем комфорту;
 • бажано, щоб пояс був еластичним і регульованим;
 • додаткова проклейка швів забезпечує захист від протікання;
 • наявність внутрішнього герметичного кишені для документів і ключів - додатковий бонус;
 • лямки повинні бути щільними, а фурнітура - якісної;
 • заброднікі з вбудованими чобітьми коштують дорожче, але вони зручні, якщо ходити по суші має бути небагато;
 • якщо на вейдерси є тільки носок, до них рекомендується придбати спеціальні Забродні черевики;
 • під час серйозних експедицій, таких як лососева риболовля, краще мати запасний забродних комплект;
 • вибираяте вейдерси, посилені на колінах, ця ділянка схильний до більшого навантаження.Ремонтний комплект, що додається до забродних комбінезону, корисний. Він дозволить швидко привести річ у первісний вигляд в разі пошкоджень. Гострі камені, трійники на принадах, сухі гілки можуть легко порвати одяг. При відсутності ремонтного комплекту в разі пошкоджень можна скористатися клеєм, його краще придбати заздалегідь в рибальському магазині. Спеціальний одяг норфін - запорука здоров'я і відмінною риболовлі.